Zabawki interaktywne dla dzieci – hit ostatnich lat

Zabawki interaktywne to hit ostatnich lat – rodzice doceniają ich walor edukacyjny, a dzieci po prostu chętnie po nie sięgają. Skąd ten fenomen?

Przede wszystkim stąd, że zabawki interaktywne dla dzieci mogą być dostosowywane do konkretnego wieku. Dzięki temu dziecko otrzyma coś, czego podświadomie szuka i co podświadomie polubi. A na czym to dostosowanie polega? Zazwyczaj na zmianach poziomu trudności zabawy – i tak na najłatwiejszym poziomie dziecko będzie np. zajmować się kształtami poszczególnych przedmiotów, na poziomie wyższym będzie się zajmować ich barwami, a na jeszcze wyższym prostą matematyką czy ortografią. To też ważna zaleta dla rodziców – taka zabawka jest bowiem jednorazową inwestycją na długie lata.

Jak już można było wyżej zauważyć, bawienie się tymi zabawkami po prostu rozwija – dziecko poznaje wspomniane kształty czy barwy, uczy się prostych działań, a także pisowni. Można powiedzieć więc, że wreszcie polski rynek zabawek uczy bawiąc. I w takim świetle rzeczywiście fenomen zabawek interaktywnych dziwić nie powinien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *