Najlepsze filmy dla dzieci na wieczorny seans: Rodzinna rozrywka przed telewizorem

Rodzinny, wieczorny seans filmowy to doskonała okazja na wspólną zabawę i miłe spędzenie czasu. Dzieci uwielbiają oglądać filmy, a rodzice chętnie z nimi przeżywają filmy z dzieciństwa lub odkrywają nowe tytuły. Warto zatem przygotować się do seansu i wybór odpowiedniego dzieła filmowego dla dzieci. Poniżej przedstawiamy najlepsze filmy, które mali i duzi widzowie będą mieli okazję obejrzeć razem.

1. Klasyczne filmy Disneya

Nie ma chyba dziecka, które nie znałoby postaci Myszki Miki, Kaczora Donalda czy Kopciuszka. Klasyczne filmy Disneya to klasyka gatunku i doskonała rozrywka dla całej rodziny. Na wieczorny seans możemy wybrać np. “Króla Lwa”, “Alladyna” czy “Dzwonnik z Notre Dame”. Te klasyczne dzieła zawsze sprawiają radość i pozwalają się zrelaksować.

1. “Harry Potter”

Seria filmowa o przygodach młodego czarodzieja jest doskonałą propozycją dla nieco starszych dzieci. Filmowa adaptacja książek J.K. Rowling wciąga i bawi, a magia i przygody na pewno nie pozwolą na nudę. Na wieczorny seans możemy wybrać jedną z części “Harry’ego Pottera” i przeżyć z rodziną niezapomnianą przygodę w magicznym świecie.

1. Filmy animowane z nowych rewelacji

W ostatnich latach na ekranach kin pojawiło się wiele świetnych filmów animowanych dla dzieci. Warto wybrać takie dzieła, które oprócz wciągającej fabuły mają także wartościowe przesłanie. Do takich filmów należą np. “Wielka Szansa”, “Zwierzogród” czy “Pszczółka Maja”. Oglądając je z dziećmi, możemy porozmawiać z nimi o wartościach takich jak przyjaźń, odwaga czy tolerancja.

1. Klasyczne filmy dla dzieci

Stare, dobre filmy z czasów naszego dzieciństwa nadal sprawiają wiele radości i są świetnym wyborem na wieczór filmowy z rodziną. Warto więc zajrzeć do skarbca kina i wybrać takie filmy jak “Mary Poppins”, “Serafin i inni”, czy “Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Te klasyczne dzieła są ponadczasowe i przypominają, że dobre kino nie musi być nowoczesne.

1. “Toy Story”

Ta seria filmów animowanych o przygodach zabawek, które ożywają po zmroku, z pewnością rozśmieszy całą rodzinę. “Toy Story” to świetnie wyprodukowane filmy, które oprócz zabawy skrywają wartościowe przesłanie o przyjaźni, lojalności i tolerancji. Oglądając “Toy Story” z rodzicami, dzieci mogą wnosić cenne lekcje o szacunku dla innych.

Podsumowanie

Wieczorny seans filmowy to doskonała okazja na wspólne spędzenie czasu i miłą rozrywkę. Wybierając film dla dzieci, warto pamiętać o wartościach, jakie przekazują. Na naszej liście znajdują się takie klasyczne tytuły jak “Król Lw”, “Alladyn”, czy “Serafin i inni”, ale też nowoczesne filmy animowane, np. “Zwierzogród” czy “Wielka Szansa”. Bez względu na wybór, w trakcie seansu możemy razem z dziećmi porozmawiać o cennych wartościach wyniesionych z filmu.

Artykuł powstał we współpracy z firany-posciel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *