Najlepsze filmy muzyczne dla dzieci: Śpiewaj i tańcz razem z ulubionymi bohaterami

Coraz więcej dzieci zamiast biegać i skakać na podwórku, wolą spędzać czas przed ekranem. Dlatego też warto zastanowić się, jakie filmy muzyczne dla dzieci znaleźć w internecie i obejrzeć z dziećmi w domu. Pokazują one, jak wspaniale jest śpiewać i tańczyć razem z ulubionymi bohaterami i jak muzyka potrafi zbliżyć ludzi.

Musicalowe bajki dla najmłodszych

Pierwszym rodzajem filmów muzycznych, który warto polecić najmłodszym dzieciom, są musicalowe bajki, takie jak np.: “Królowa Śniegu”, “Księżniczka i żaba” czy “Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł”. Wszystkie one to wspaniałe i kolorowe opowieści, które przede wszystkim zachęcają do cieszenia się muzyką i radosnego tańca. Dzieci uczą się melodiigraćona, więc taki sposób spędzania czasu z pewnością nie będzie dla nich nudny.

Musicalowe przygody z bohaterami znanymi z kreskówek

Drugim rodzajem filmów muzycznych są te, w których występują bohaterowie znani z kreskówek. Są to np. “Myszka Miki i jego przyjaciele”, “Królik Bugs i jego przyjaciele” czy “Autka”. W tego typu produkcji dzieci mogą podziwiać swoją ulubioną postać i śpiewać razem z nią piosenki, które zapadają w pamięć na wiele lat.

Musicalowe hity dla starszych dzieci

Trzecim rodzajem filmów muzycznych są te, które cieszą się największą popularnością wśród starszych dzieci. Są to w większości hity kinowe, takie jak: “High School Musical”, “Camp Rock” czy “Ludzie ptaki”. W nich pojawiają się znane piosenki, a aktorzy przekonują dobre zmiany w życiu. Dzięki temu dzieci mogą poznać nie tylko świat muzyki, ale także przekonać się jak radzić sobie z trudnościami i jak podejmować trudne decyzje.

Zobacz najpopularniejsze filmy muzyczne dla dzieci:

– “Król Lew”
– “Aladyn”
– “Belle i Sebastian”
– “Filmowe podwórko”
– “Słodki flirt”
– “Talia w ciemno”
– “Piotruś Pan”
– “Barbie. Diamentowa księżniczka”
– “Księżniczka i zebraczka”

Podsumowanie

Filmy muzyczne to świetny sposób na spędzanie czasu z dzieckiem i pobudzanie w nim miłości do muzyki. W zależności od wieku dziecka i jego zainteresowań, można wybrać musicalowe bajki, produkcje z bohaterami znanymi z kreskówek lub hity kinowe. Wszystkie pozycje, które wymieniliśmy powyżej, to doskonałe propozycje dla dzieci w każdym wieku, które na pewno spodobają się zarówno dziecku, jak i osobie dorosłej. Dlatego też warto zacząć przeglądać ofertę filmów muzycznych i wybrać coś dla swojego dziecka.

Artykuł powstał we współpracy z gadka-gagatka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *